Liga : Zwycięsto z Calisią !

W niedziele pojedynkiem z zespołem Calisii 14 nasz zespół rozpoczął rundę rewanżową i trzeba przyznać że kakaesiacy w bardzo dobrym stylu weszli w cykl meczowy schodząc z murawy ze zwycięstwem, bowiem ostatecznie to trójkolorowi zaaplikowali swoim przeciwnikom aż 4 gole natomiast bramkarz trójkolorowych ani raz nie wyjmował futbolówki z własnej sieci.

Mecz od początku nie wyglądał na to ze będzie łatwym spotkaniem. Trójkolorowi zdecydowanie przeważali jednak Calisia wyprowadzała bardzo groźne kontry przez co nasze szyki obronne musiały być w pełnej gotowości. Pełna dominacja naszej drużyny zaczęła się dopiero po pierwszej zdobyczy bramkowej kiedy to Adrian Wojtczak efektownym zwodem minął obrońcę i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Zdobyta bramka dała trójkolorowym przysłowiowego bakcyla dzięki któremu stwarzali sobie mnóstwo okazji na podwyższenie stanu bramkowego jednak zabrakło skuteczności i na przerwę młodzicy schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie spotkania ligowego zespół Calisii został kompletnie zdominowany ograniczał się jedynie do wybijania piłki natomiast nasz zespół cierpliwie atakował raz prawym raz lewym sektorem boiska . Po raz kolejny okazało się że cierpliwość popłaca, minęło niespełna dziesięć minut od rozpoczęcia drugiej połowy spotkania kiedy to po pięknej drużynowej akcji Michał Kowalski otrzymał prostopadle podanie zwiódł obrońcę i potężnym strzałem wręcz nie do obrony podwyższył stan mecz na 2;0. Na kolejną bramkę kibice długo czekać nie musieli duża w tym zasługa Alana Nowaka który sunął z piłką u nogi prawym skrzydłem i kapitalnie zagrał wzdłuż bramki a formalności dopełnił Adrian Wojtczak.

Kakaesiacy mimo już sporego zasobu bramkowego grali do ostatnich minut. W końcówce meczu obrońca gości przyjął piłkę ręką w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny który na bramkę pewnym strzałem wykorzystał obrońca trójkolorowych Kacper Janik ustalając wynik spotkania na 4;0.

Gra moich podopiecznych w miarę upływu czasu wyglądała dobrze momentami bardzo dobrze szybko odbieraliśmy piłkę przez co rywal zbytnio nam nie zagrażał nam .Jedynym przeciwnikiem który nam przeszkadzał było boisko na którym nie można było przyspieszyć gry i zagrać na jeden kontakt bo piłka wyprawiała figle jednak i tak dość dobrze radziliśmy sobie w ataku pozycyjnym. Skuteczność jeszcze kuleje jednak o to się nie martwię bo ulegnie to zmianie w innych meczach. Chłopcy pokazali charakter walczyli jeden za drugiego cierpliwie budowali akcje za co zostali nagrodzeni zwycięstwem i za to bardzo im dziękuję i gratuluję. Jednak zaczynamy nowy tydzień i mamy nowe cele do zrealizowania bowiem kolejni przeciwnicy będą już bardziej wymagający. – podsumowuje szkoleniowiec młodzików Adam Zieliński

Skład : Michał Maćkowiak, Alan Nowak, Kacper Janik, Łukasz Wilczyński, Piaskowski, Świst, Jarczewski, Kowalski, Wojtczak

Na zmiany wchodzili : Damian Wosiak, Eryk Bączkiewicz, Wiktor Jóźwiakowski