Kakaesiacy na 5 miejscu !

W minioną niedzielę młodzicy starsi wzięli udział w Halowym Turnieju im. Romana Sroczyńskiego, który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. Niebiesko-biało-zieloni trafili do grupy A, w której oprócz kaliszan wystąpili: Ostrovia Ostrów Wielkopolski, KUKS I Zębców i Raszkowianka Raszków. Kakaesiacy w trzech pojedynkach "grupowych" odnieśli jedno zwycięstwo i zanotowali dwie porażki. To sprawiło, że "Trójkolorowi" tuż po zakończeniu fazy grupowej stoczyli mecz o 5. miejsce, w którym na drodze podopiecznychAdama Zielińskiegostanęła Pogoń Nowe Skalmierzyce. Tym razem młodzi zawodnicy z grodu nad Prosną przystąpili do starcia silnie zmotywowani. Mimo tego, jako pierwsi na prowadzenie wyszli przeciwnicy, którzy już w pierwszej minucie wykorzystali złe rozegranie rzutu wolnego przez naszą drużynę i wyprowadzili szybką, skuteczną kontrę. Kaliszanie nie stracili nadziei i przystąpili do odrabiania strat. Podopieczni Adama Zielińskiego mimo niekorzystnego rezultatu, cierpliwie rozgrywali piłkę, co przyniosło efekt w 6. minucie meczu. Właśnie wtedy ofensywnie usposobiony Oskar Marszał pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Niebiesko-biało-zieloni poczuli wówczas przysłowiowego "bakcyla" i ostro ruszyli do szturmu. Już dwie minuty po wyrównaniu zespół z grodu nad Prosną za sprawą Kacpra Janika objął prowadzenie, a w ostaniej minucie Adrian Wojtczak ustalił wynik na 3:1. Dzięki tej wygranej kakaesiacy zajęli 5. miejsce.

- Na turniej zostały zabrane osoby, które regularnie uczestniczyły w treningach. Każdy w meczach na tym turnieju dostał swoją szansę. Nasza drużyna dobrze weszła w turniej. Na inaugurację zwyciężyliśmy bowiem z Raszkowianką 2:0. Później jednak dekoncentracja sprawiła, że przegraliśmy z Ostrovią, a w ostatnim meczu ulegliśmy zwycięzcy turnieju, ekipie Zębcowa Ostrów Wielkopolski. Nasza gra w tym meczu wyglądała słabo, zarówno jeżeli chodzi o poczynania zespołowe, jak i pojedynki 1x1. Cieszy fakt, że mimo kiepskiego początku, zmobilizowaliśmy się ostro na ostatni mecz z Pogonią Nowe Skalmierzyce, i po poprawnym występie zwyciężyliśmy. Gra na tym turnieju daje jednak sporo do myśelenia. Myślę jednak, że podczas kolejnych turniejów zobaczymy już lepiej dysponowany zespół, choćby taki jak podczas wygranego sparingu z Turem Turek - podsumował Adam Zieliński.

22.11.2014
Turniej im. Romana Sroczyńskiego w Ostrowie Wielkopolskim - wyniki:

Faza grupowa

KKS Kalisz - Raszkowianka Raszków 2:0 (Bramki: Piaskowski, Kobierski)
Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KKS Kalisz 3:1 (Bramka: Piaskowski)
KUKS I Zębców - KKS Kalisz 2:0

Mecz o 5. miejsce

KKS Kalisz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1 (Bramki: Marszał, Janik, Wojtczak)

Klasyfikacja końcowa

1. KUKS I Zębców
2. Calisia 14 Kalisz
3. Centra Ostrów Wielkopolski
4. Ostrovia Ostrów Wielkopolski
5. KKS Kalisz
6. Pogoń Nowe Skalmierzyce
7. Raszkowianka Raszków
8. Zebców II Ostrów Wielkopolski

KKS Kalisz:Maćkowiak, Wosiak, Janik, Królak, Kobierski, Piaskowski, Nowak, Marszał, Wojtczak, Bartniczak, Świst, Wilczyński.

żródło: kkskalisz.pl